Round Dining Table Complete
$2,719.99 $1,360.00
1 in stock (can be backordered)
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Oak Veneer | Yes |
|---|---|
| Unique Blend Of Classic Styles And Aged Finishes | Yes |
| Cast Iron Finished Hardware | Yes |
| Width | 60 |
| Depth | 60 |
| Height | 30 |
| Finish | Barnwood Oak and Kettle Black |
| Material | Select Hardwoods and Oak Veneers |
| Hardware | Cast Iron |
Additional information
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|
SWANN'S ID
000005132770
Related Products
Lattice Panel Bed Queen
| Dimensions | 85 × 63 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Americana Americana Round Pedestal Dining Table w/1-22in leaf
| Weight | 293.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.00 × 54.00 × 30.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Americana |
| Color | Beige, Brown, Cream |
| Features | Resin, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Complete Katie Panel Bed
Call for Price
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood |
Summerland Dresser-Blue Finish
Windsor Counter Chair
| Dimensions | 22 × 17 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Trisha Yearwood Sideboard
Melrose Nightstand
Melrose Dresser
SKU:
CLH4016-520K
Category: Dining Tables
Tags: Barnwood Oak And Kettle Black, Black, Country Living, Dining Tables, Legacy Classic Furniture
