Windsor Arm Chair Kettle Black CLH4011-641
$749.99 $375.00
2 in stock (can be backordered)
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Oak Veneer | Yes |
|---|---|
| Unique Blend Of Classic Styles And Aged Finishes | Yes |
| Cast Iron Finished Hardware | Yes |
| Width | 24 |
| Depth | 24 |
| Height | 41 |
| Finish | Kettle Black |
| Material | Select Hardwoods and Oak Veneers |
| Hardware | Cast Iron |
Additional information
| Dimensions | 24 × 24 × 41 in |
|---|
SWANN'S ID
000005132740
Related Products
Lattice Panel Bed Queen
| Dimensions | 85 × 63 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Complete Katie Panel Bed
Call for Price
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood |
Windsor Counter Chair
| Dimensions | 22 × 17 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Trisha Yearwood Sideboard
Azalea End Table
| Dimensions | 26 × 26 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
SKU:
CLH4011-641
Category: Chairs & Benches
Tags: Black, Chairs & Benches, Country Living, Kettle Black, Legacy Classic Furniture
