The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Trisha Yearwood Sideboard
$3,159.99 $1,580.00
Description
Home is a place to unwind. A place to relax and recharge in complete comfort. Introducing the updated traditional styling of TY Home. Framed side panels, shaped moldings and random distressing provides a generational appearance. The beautifully distressed brown Coffee finish with heavy burnishing combined with the Pewter Hardware creates an uneven and relaxed appearance to reflect years of loving use. Metal accents on select items add an air of authenticity. Home is all about being together with the ones you love. A warm, inviting place for welcoming friends and family.
SWANN'S ID
LEG TY920-891
Related Products
Chapman Chapman Display Cabinet
| Weight | 303.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.00 × 40.00 × 88.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Chapman |
| Color | Brown |
| Features | Glass, Metal, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Summerland Dresser-Blue Finish
Melrose Nightstand
Melrose 2 Drawer Nightstand
Melrose Dresser
Windsor Side Chair
| Dimensions | 23.5 × 23 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Modern |
Windsor Arm Chair
| Dimensions | 23.5 × 23 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Modern |
