The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Hensley 66″ Executive Desk
$3,749.99 $1,875.00
Available on backorder
Description
Hensley offers a classic, transitional style in a warm honey finish with beautiful aged brass finish hardware.
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
|---|---|
| Dovetail Joinery | A construction technique that will ensure long-lasting strength and durability. |
| Dual A/C Outlets | Conveniently placed outlets to keep your devices powered. |
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
Additional information
| Dimensions | 30 × 66 × 31 in |
|---|
SWANN'S ID
000005114710
Related Products
CommMarket Commerce & Market Beam Desk
| Weight | 73.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.00 × 60.00 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | CommMarket |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Casual |
