The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Provence Upholstered King Bed
$2,398.00 $1,199.00
Description
The Provence Upholstered Bed by Aspenhome brings timeless elegance and relaxed comfort to your bedroom with its beautifully crafted design, shown in a light weathered Patine finish on Acacia veneers with a soft upholstered headboard for a warm, inviting feel. Part of the Provence Collection, this bed features graceful curves and charming floral-inspired hardware details that blend effortlessly with a variety of home décor styles. Available in multiple sizes, the Provence Upholstered Bed can be customized to fit your space perfectly. Order yours today at Swann’s Furniture in Tyler, Texas.
Additional information
| Dimensions | 92 × 80 × 60 in |
|---|
SWANN'S ID
P4420290
Related Products
Traditions Traditions King Panel Bed
| Weight | 258.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90.50 × 82.75 × 74.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Traditions |
| Color | Beige, Cream |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
Coalesce Panel Bed Queen
| Dimensions | 87 × 64 × 66 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream, Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Vineyard Row Panel Bed
– $2,500.00Price range: through $2,500.00
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Chateaux Shelter Bed
– $3,400.00Price range: through $3,400.00
| Brand | Hekman |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige, Brown |
| Style | Farmhouse |
| Features | Upholstered, Wood |
Bedtime Beauty Bed
– $3,540.00Price range: through $3,540.00
| Brand | Caracole |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
Prado Panel Bed King
| Dimensions | 95 × 83.75 × 59 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Bayonne Fabric Panel Bed King
| Dimensions | 89.13 × 82.25 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Modern, Traditional |
Banyon Bay King Panel Bed
Marcella King Bed
SKU:
I222-425-1 / I222-406-1 / I222-407-1
Categories: Bedroom, Beds
Tags: Aspen Home, Featured Products



