The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
San Marino King Bed in Raw Walnut
$4,619.99 $2,310.00
Description
Natural, raw wood finishes fused with the mid-century modern design give the pieces of the San Marino collection their characteristically organic look. The pieces in this collection feature genuine live edge detailing that is hand crafted from solid acacia wood.
Additional information
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86.5 × 91 × 48 in |
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
SWANN'S ID
HTD FSM-PBKRWE
Related Products
Theodora King Bed
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | Cream |
| Features | Upholstered |
| Style | Contemporary |
CiaoBella Ciao Bella King Upholstered Bed- Black
Traditions Traditions King Panel Bed
| Weight | 258.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90.50 × 82.75 × 74.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Traditions |
| Color | Beige, Cream |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
Complete Katie Panel Bed
$1,370.00
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood |
Vineyard Row Panel Bed
– $2,500.00Price range: through $2,500.00
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Chateaux Shelter Bed
– $3,400.00Price range: through $3,400.00
| Brand | Hekman |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige, Brown |
| Style | Farmhouse |
| Features | Upholstered, Wood |
Prado Panel Bed King
| Dimensions | 95 × 83.75 × 59 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Bayonne Fabric Panel Bed King
| Dimensions | 90.25 × 82.25 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Modern, Traditional |
Bayonne Fabric Panel Bed King
| Dimensions | 89.13 × 82.25 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Modern, Traditional |

