Essex Oden 24″ Desk Chair in Antique Whiskey Top Grain Leather
$1,019.99 $510.00
Description
The Essex Chesterfield 24″ Office Chair in Antique Whiskey Leather features a classic Chesterfield tufted design, offering both style and comfort. The rich leather upholstery and sturdy construction make it a luxurious addition to any office, blending timeless sophistication with modern functionality.
SWANN'S ID
HTD FEX-OCH-AW
Related Products
Michaelangelo 22″ Nesting Side Tables with White Marble Top
Aspen 24″ Two Drawer Nightstand in Walnut
New York 54″ Bench in Brown Cowhide Leather and Iron
San Marino King Bed in Raw Walnut
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86.5 × 91 × 48 in |
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Copenhagen 18″ Dining Chair in Black Buffalo Leather and Iron
Colonial Plantation 60″ Round Dining Table in Weathered Teak
| Weight | 251 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Michaelangelo 36″ Nesting Coffee Table with White Marble Top
Essex Dover 23″ Armchair in Antique Ivory Leather
Barcelona 80″ Dining Table in Natural Reclaimed Wood
| Dimensions | 36 × 80 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Calico 17″ Side Table in Tiger Eye with Antique Gold Base
| Dimensions | 17 × 17 × 23 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown, Gold |
| Features | Metal |
| Style | Antique, Vintage |
