Openly Grazing, Sculpture
$379.99 $190.00
1 in stock (can be backordered)
Description
Openly sculpted, grazing horse statue finished in a heavily textured, antiqued bronze with dark brown glaze and metallic gold highlights standing atop a sturdy base.
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 13 × 13 in |
SWANN'S ID
000005126390
Related Products
Bonaire Teal Blue Oval Mirror
Habitat Accent Stool, Blue
| Dimensions | 16 × 16 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Features | Wood |
| Style | Coastal |
Baldrick Extension Dining Table – Warm Honey
| Dimensions | 39 × 96 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic, Vintage |
Genessis Console Table
| Dimensions | 14 × 54 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Cottage, Rustic |
Mano Drink Table, Natural
| Dimensions | 11 × 11 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
