The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Nova Desk TAS71016.C254
$3,398.00 $1,699.00
1 in stock
Description
A divine place to write and work, this delicately crafted writing desk maintains a starburst patterned oak parquetry design from top to bottom. The NOVA desk possesses a central drawer flanked by two further additions. Shown upon a tapered oak leg with Verde Bronze finished handles.
Additional information
| Dimensions | 26 × 59.5 × 30 in |
|---|
SWANN'S ID
000003827040
Related Products
Diplomat Writing Desk
Victory Oak Jupe II Dining Table
| Dimensions | 72 × 72 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Theodore Alexander |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional, Vintage |
The Hoop Back Settee
| Dimensions | 2612 × 47 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Theodore Alexander |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Traditional, Vintage |
Lido Round Cocktail Table
The Madeleine Bed
Call for Price
| Brand | Theodore Alexander |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Vintage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Prescott Desk
Billings Desk
| Dimensions | 28 × 68 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Hickory White |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Beveled Desk
| Dimensions | 28 × 54.25 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | Wildwood |
| Color | Gold, White |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Transitional |
