The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Bedford Park Junior Executive Desk
$6,599.99 $3,300.00
Description
•This junior executive desk features a solid Mango top, four box drawers, two file drawers on metal slides for letter or legal hanging files, and a drop front center drawer for keyboard, laptop, or tablet storage. •Secretarial pull-out work surface. •Pull-out writing surface over each pedestal. •Locking system in each pedestal. •Made from solid Mango and Mango veneers with a Bedford Park finish. •Solid iron hardware and base with a charcoal finish. •Wire management and floor levelers included.
SWANN'S ID
HEK 79450
Related Products
Diplomat Writing Desk
Accent Chest
Wellington Estate 3 Drawer Nightstand
| Dimensions | 20 × 32 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Features | Storage, Wood, Wood Veneer |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Wellington Estates Dresser
| Dimensions | 20 × 70.25 × 41.25 in |
|---|---|
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
Accent Chest
Prescott Desk
Billings Desk
| Dimensions | 28 × 68 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Hickory White |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
