Studio Ottoman Richter Sandstone
$2,239.00 Original price was: $2,239.00.$799.00Current price is: $799.00.
Description
The Studio Ottoman in Richter Sandstone Fabric by C.R. Laine Furniture blends timeless design with modern versatility. Its neutral patterned upholstery adds subtle character, making it an easy fit for both classic and contemporary spaces. Perfect as a footrest, coffee table alternative, or extra seating, this clearance piece measures 37.5”W x 24.5”D x 16.5”H and is available now at Swann’s Furniture & Design in Tyler, Texas.
Additional information
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 37.5 × 16.5 in |
| Brand | CR Laine |
| Badge Name | Clearance |
SWANN'S ID
2914260
Related Products
Samuel Chair
| Dimensions | 37 × 28.5 × 34 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Gidget Ottoman
| Dimensions | 20 × 20 × 20.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Franz Chair
| Dimensions | 36 × 32 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Luna Chaise
| Dimensions | 45.5 × 67 × 29 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Leo Leather Ottoman
| Dimensions | 32 × 47 × 19.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Leather, Wood |
| Style | Cottage, Traditional |
Darius Swivel Gliders
| Dimensions | 40 × 34 × 36.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Gliding, Swivel |
| Style | Transitional |






