The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Harper Scissor Ottoman
$758.00 $379.00
1 in stock
Description
Modern minimalism takes a playful twist in the Harper Scissor Ottoman. Topped with a crisp white leather cushion and anchored by a sleek silver metal base, the Harper offers versatility as a footrest, accent seat, or stylish perch. Its distinctive scissor-leg design delivers style in a compact, versatile form. Tuck it beside your favorite chair, or place it in entryways, bedrooms, and any contemporary space that needs function and flair.
Additional information
| Dimensions | 17 × 21.5 × 19 in |
|---|
SWANN'S ID
000004282840
Related Products
Mandalay Ottoman
| Brand | Furniture Classics |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Coastal, Cottage |
Julian Ottoman – Special Order
| Dimensions | 19 × 19 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Endurance Chestnut Leather Ottoman
| Dimensions | 24 × 38 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Carlo 18″ Square Ottoman
| Dimensions | 18 × 18 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Modern |
Olisa Natural Ottoman, Rowann Pearl
Soccerball Stool
| Dimensions | 22 × 22 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Sarreid |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |
Leo Leather Ottoman
| Dimensions | 32 × 47 × 19.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Leather, Wood |
| Style | Cottage, Traditional |
Universal 36 Square Luxe Mercury
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Howard Elliott |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Hallie Pear Suede
| Dimensions | 18 × 18 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Made Goods Furniture |
| Color | Green |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
Seagress Square Pouf
| Dimensions | 17.5 × 17.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Napa Home & Garden |
| Color | Brown |
| Features | Rope |
| Style | Coastal |
Jayna Ottoman
| Dimensions | 17 × 17 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Fabric |
| Style | Contemporary |
