Aurora Outdoor Side Table
$1,599.99 $800.00
2 in stock (can be backordered)
Description
The base of the Aurora side table takes a low-profile approach with sleek teak legs. A honed stone top seems to hover above the base with beautiful veining in Warm Shale finish. The textured wood in Sea Oat finish complements the stone.
Product Details
| Cubes | 2.65 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – Sea Oat |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Square |
| Shipping Weight | 40.8 |
| Total Shipping Weight | 40.8 |
| Website Material | Stone and Wood |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Depth | 20.00 in (50.8 cm) |
| Height | 20.00 in (50.8 cm) |
| Overall Product Height | 20.00 |
| Overall Product Width | 20.00 |
| Width | 20.00 in (50.8 cm) |
| Honed sintered Stone table top in Warm Shale finish, supported by teak base in Sea Oat finish | Yes |
| Qty On Hand | 55 |
Additional information
| Dimensions | 20 × 20 × 20 in |
|---|
SWANN'S ID
000005181560
Related Products
Coastal Teak X Coffee Table
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 33 × 19 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Tan |
| Features | Wood |
| Style | Coastal |
Coastal Teak X End Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 20 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Tan |
| Features | Wood |
| Style | Coastal, Contemporary |
CM Modern Chairs – 031910BDSC
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 35 × 36 in |
| Brand | Craftmaster Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | CM Modern |
| Features | Swivel |
