The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Party Time Framed Canvas
$1,198.00 $599.00
Available on backorder
Description
Showcasing a striking blend of bright and neutral color pallets, Party Time giclee on canvas is surrounded by a solid wood frame with gold finish.This piece may be hung horizontal or vertical. Each canvas is proudly handcrafted and printed in the USA. Artwork by Lisa Ridgers.
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 42 × 42 in |
SWANN'S ID
000005289080
Related Products
Free Flying Hand Painted Canvas
Evarado Aloe Planter
| Dimensions | 17 × 17 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Green, White |
| Features | Ceramic |
| Style | Contemporary |
Petite Bijoux Framed Canvases – Brilliant, S/9
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 17 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Screech Owl Box
| Dimensions | 3 × 3 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Marble , S/2 8/10″ Hugging Couple, White
| Dimensions | 3 × 8 × 10 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Grey, White |
| Features | Marble |
| Style | Modern |
24″ Bente Large Antler Frosted Glass
| Dimensions | 2 × 24 × 6 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
18″ Bente Small Antler Polished Glass
| Dimensions | 2 × 18 × 4 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Clear |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
24″ Bente Large Antler Polished Glass
| Dimensions | 2 × 24 × 6 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Clear |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
14″ Majesty Large Blue Kyanite Stone Metal Bird
| Dimensions | 14 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Ring Around the Rosie
| Dimensions | 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Wendover Art Group |
| Color | Green, Orange |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
