Turning Point Table Lamp
$849.99 $425.00
2 in stock (can be backordered)
Description
This striking lamp features a U-shaped unfilled honed travertine design, artfully displayed on an slender base finished in an elegant plated brushed antique brass. The rectangle drum shade is covered in a crisp white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 in |
SWANN'S ID
000005126930
Related Products
28.25 Inch Black & Antique Brass Metal Lamp w/White Shade
| Dimensions | 17 × 17 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | K&K Interiors |
| Color | Black, Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Traditional |
Selim Buffet Lamp
| Dimensions | 10 × 10 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
