The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Blockhead Gooseneck Mini Lamp – Bronze
$649.99 $325.00
1 in stock
Description
Laugh at the name, but these mini lamps are no joke! Their classic details make them perfect for locations throughout the home: book shelves, side tables, intimate table for two. The smart, white tapered shade contains a self trim detail. The goose neck in acid bronze finish allows the light to extend into its glow. The white alabaster base cleverly contains a rotary dimmer on top and the four feet allow optimum control of the black twisted fabric cord.
Additional information
| Dimensions | 6 × 6 × 12 in |
|---|
SWANN'S ID
000004150240
Related Products
Midnight Landscape Table Lamp
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Features | Ceramic |
| Style | Transitional |
Fountain Buffet Lamp, White
| Dimensions | 12 × 12 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Features | Metal |
| Style | Transitional |
Selim Buffet Lamp
| Dimensions | 10 × 10 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
