The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Blockhead Mini Lamp – Bronze
$599.99 $300.00
2 in stock
Description
Laugh at the name, but these mini lamps are no joke! Their classic details make them perfect for locations throughout the home: book shelves, side tables, intimate table for two The smart, white tapered shade contains a self trim detail. The scooped neck in acid bronze finish sits on the perfect white alabaster base with rotary dimmer. The four feet allow optimum control of the black twisted fabric cord.
Additional information
| Dimensions | 6 × 6 × 11 in |
|---|
SWANN'S ID
000004480780
Related Products
Midnight Landscape Table Lamp
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Features | Ceramic |
| Style | Transitional |
28.25 Inch Black & Antique Brass Metal Lamp w/White Shade
| Dimensions | 17 × 17 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | K&K Interiors |
| Color | Black, Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Traditional |
Selim Buffet Lamp
| Dimensions | 10 × 10 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Exemplar Table Lamp
| Dimensions | 17 × 17 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Grey |
| Features | Ceramic |
| Style | Traditional |
