Rock Of Ages Table Lamp
$1,219.99 $610.00
2 in stock (can be backordered)
Description
This ceramic table lamp features an updated traditional style with a textured base finished in muted earthy tones of warm gray and a light rust brown wash for an aged appearance, accented with plated dark bronze detailing. The round hardback shade is covered in a casual white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 in |
SWANN'S ID
000005126910
Related Products
Solene Table Lamp 26388
| Brand | Uttermost |
|---|---|
| Color | Tan, White |
| Features | Ceramic, Fabric Metal, Glass |
| Style | Contemporary |
Selim Buffet Lamp
| Dimensions | 10 × 10 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Exemplar Table Lamp
| Dimensions | 17 × 17 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Grey |
| Features | Ceramic |
| Style | Traditional |
