Square Coffee Table With Plinth Base
$3,759.99 $1,880.00
Description
Square coffee table with plinth base and hidden wheels, has a “rustic” warm brown finish, subtle visual distressing, and hand-rubbed finish on Mappa burl veneer.
Additional information
| Weight | 134 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 15 in |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
SWANN'S ID
OHF 0980-22
Related Products
Nova Round Cocktail Table
| Dimensions | 52 × 52 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Theodore Alexander |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Washi Cocktail Table
Michaelangelo 36″ Nesting Coffee Table with White Marble Top
Breton 64″ Hexagonal Coffee Table with Lava Marble Top with Dark Mango Base
Moab 35″ Coffee Table in Oxidized Copper
| Dimensions | 35 × 35 × 17.5 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Black, Gold |
| Features | Metal |
| Style | Modern, Rustic |
Arvada Coffee Table
| Dimensions | 42 × 42 × 15 in |
|---|---|
| Brand | Oliver Home Furnishings |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Segment Coffee Table Jetty Black
| Dimensions | 35.5 × 35.5 × 13 in |
|---|---|
| Brand | Moe’s Home Collection |
| Color | Black, White |
| Features | Stone |
| Style | Modern |
Menton Cocktail Table
| Dimensions | 31.25 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Wade Chunky Coffee Table
| Dimensions | 5934 × 5934 × 17 in |
|---|---|
| Brand | M Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Harlow Soft Rectangle Coffee Table
| Dimensions | 28.75 × 52 × 16.75 in |
|---|---|
| Brand | M Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
