Hyannis Outdoor Cocktail Table
$2,529.99 $1,265.00
Available on backorder
Description
Cast glass reinforced concrete is shaped into a modern geometric design for the Hyannis outdoor cocktail table. Sleek and sophisticated in a Bone finish, the table tapers from the top to the base in an open-work style.
Product Details
| Cubes | 22.28 |
|---|---|
| Furniturecoveringraphite | C2028O |
| Furniturecoverinlightgrey | C2028BO |
| Overall Product Height | 16.13 |
| Overall Product Width | 49.13 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 234.8 |
| Total Shipping Weight | 234.8 |
| Website Material | Concrete |
| Protective cover available for an additional charge | Yes |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Bone finish on cast glass-reinforced concrete table that tapers from top to bottom | Yes |
| Open front to back | Yes |
| Depth | 32.19 in (81.76 cm) |
| Height | 16.13 in (40.97 cm) |
| Width | 49.13 in (124.79 cm) |
| Qty On Hand | 16 |
Additional information
| Dimensions | 32.19 × 49.13 × 16.13 in |
|---|
SWANN'S ID
000005181400
Related Products
Coastal Teak X Coffee Table
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 33 × 19 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Tan |
| Features | Wood |
| Style | Coastal |
Coastal Teak X End Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 20 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Tan |
| Features | Wood |
| Style | Coastal, Contemporary |
