Twyla Table Lamp
$298.00 $149.00
Available on backorder
Description
Twyla Table Lamp – Simple but effective. The neutral colors will match all scenes and this timeless piece will always stay in style. It’s a beautiful traditional-style lamp with the perfect distressed cottage white color. Its cottage white carries into its hard and finial and is finished off with a natural linen drum shade, creating a monochromatic look that radiates warmth.
Product Details
| Materials | RESIN |
|---|---|
| Shade | 13*13*10 HARDBACK |
| Dimensions | 31.5H; 100W 3-way; Base6.5″W |
Additional information
| Dimensions | 31.5 in |
|---|
SWANN'S ID
000005233360
Related Products
28.25 Inch Black & Antique Brass Metal Lamp w/White Shade
| Dimensions | 17 × 17 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | K&K Interiors |
| Color | Black, Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Traditional |
Fountain Buffet Lamp, White
| Dimensions | 12 × 12 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Features | Metal |
| Style | Transitional |
Exemplar Table Lamp
| Dimensions | 17 × 17 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Grey |
| Features | Ceramic |
| Style | Traditional |
