The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
D7x10.5″ Pillar Holder
$189.99 $95.00
Description
The Design
This metal pillar holder has a timeworn patina finish that compliments the traditional pedestal and square base design perfectly. Place this pillar holder on a dining table, mantel or console table for a handsome display. When paired with medium round pillar candles, the holder reaches its full functional and style potential.
Specification
Measurement:6.69×6.69×10.63(Inches)
Weight:3.08lbs.
Product Details
100% Aluminum
Additional information
| Weight | 3.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.69 × 6.69 × 10.63 in |
SWANN'S ID
000003704810
Related Products
Egno Planters -Set 2
| Weight | 7.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 8.5 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Cason Candleholder
| Weight | 11.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 11.5 × 12 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Quartz Sand |
Luana Bowl
| Weight | 9.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 8 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Features | Glass |
Lisbon Trays -Set 2
| Weight | 4.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 14 × 3 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Fabric |

