The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
D4.5×11″ Radiance Candlestick Holder, Large
$99.99 $50.00
2 in stock
Description
The Design
Fashioned from sleek, clear glass, the large Radiance Candlestick Holder infuses a classic piece with a contemporary feel. Place alone on a side table for a modern, minimalist look or create an elegant table scape by combining this candlestick holder with flowers and greenery. Its stunning simplicity gives this candlestick holder the versatility to complement any room decor.
Specification
Measurement:4.5×4.5×11.2(Inches)
Weight:3.1lbs.
The Features
Both classic and contemporary
Product Details
100% Glass
Additional information
| Weight | 3.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 4.5 × 11.2 in |
SWANN'S ID
000003704260
Related Products
Egno Planters -Set 2
| Weight | 7.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 8.5 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Laguna Planters -Set 2
| Dimensions | 13.5 × 2.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Yellow |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Vihaan Sculpture
| Dimensions | 18 × 13 × 16 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Quartz |
Dillinger Bull Sculpture
| Weight | 2.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 4 × 15 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Bronze |
| Style | Transitional |
| Features | Polyresin |
Lisbon Trays -Set 2
| Weight | 4.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 14 × 3 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Fabric |
PLAJ088M Porcelain Ping Floral Square Tissue Box
| Dimensions | 5.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | East Enterprises |
| Color | Pink, White |
| Style | Transitional |
| Features | Porcelain |
Adonis Vase, Tall
| Dimensions | 2.8 × 11.5 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Harp & Finial |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |

