4×6″ Vase,Clear
$359.99 $180.00
Description
The Design
Tall, elegant, and inspired by vintage favorites, this small clear rectangular glass vase is a staple piece for your transitional home. Made from a solid piece of glass, this rectangular vase features strong vertical lines that give it a presence in any room. Add it to a tabletop in your foyer or hallway to display a seasonal bouquet or add it to your dining room or living room centerpiece display.
Specification
Measurement:3.9×3.9×5.9(Inches)
Weight:6.4lbs.
Product Details
100% Glass
Additional information
| Weight | 6.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.9 × 3.9 × 5.9 in |
| Brand | A&B Home |
| Color | Clear |
| Style | Traditional |
| Features | Glass |
SWANN'S ID
A&B 77386-CLEA
Related Products
Jacks Art -Set 3
| Dimensions | 13 × 9 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Gold |
| Style | Transitional |
| Features | Metal |
Laguna Planters -Set 2
| Dimensions | 13.5 × 2.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Yellow |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Dillinger Bull Sculpture
| Weight | 2.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 4 × 15 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Bronze |
| Style | Transitional |
| Features | Polyresin |
Luana Bowl
| Weight | 9.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 8 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Features | Glass |
Lisbon Trays -Set 2
| Weight | 4.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 14 × 3 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Fabric |
Stone Mushroom Garden Accent 20″H
| Dimensions | 14.25 × 14.25 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Melrose International |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Adonis Vase, Tall
| Dimensions | 2.8 × 11.5 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Harp & Finial |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
8x6x10″ Terracotta Vase
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 8.3 × 9.8 in |
| Brand | A&B Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Features | Clay |

