Aurora Outdoor Cocktail Table
$3,189.99 $1,595.00
1 in stock (can be backordered)
Description
The base of the Aurora cocktail table takes a low-profile approach with sleek teak legs. A honed stone top seems to hover above the base with beautiful veining in Warm Shale finish. The textured wood in Sea Oat finish complements the stone.
Product Details
| Cubes | 7.19 |
|---|---|
| Finish Shown | WDF – Sea Oat |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Cocktail Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Rectangular |
| Shipping Weight | 167.5 |
| Total Shipping Weight | 167.5 |
| Website Material | Stone and Wood |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Depth | 30.00 in (76.2 cm) |
| Height | 15.00 in (38.1 cm) |
| Overall Product Height | 15.00 |
| Overall Product Width | 54.00 |
| Qty On Hand | 27 |
| Width | 54.00 in (137.16 cm) |
| Honed sintered Stone table top in Warm Shale finish, supported by teak base in Sea Oat finish | Yes |
Additional information
| Dimensions | 30 × 54 × 15 in |
|---|
SWANN'S ID
000005181540
Related Products
Coastal Teak X Coffee Table
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 33 × 19 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Tan |
| Features | Wood |
| Style | Coastal |
Coastal Teak X End Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 20 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Tan |
| Features | Wood |
| Style | Coastal, Contemporary |
