The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Constance Metal Round Coffee Table – 50 In. W X 18.5 In. H
$3,798.00 $1,899.00
Available on backorder
Description
Crafted with a luxurious antique brass leaf frame that adds elegance and warmth to any living space Sleek glass surface exudes modern sophistication while providing a clean, functional tabletop Includes a lower white leather shelf offering soft texture and refined contrast for stylish storage or display 50 in. wide design makes a bold statement while fitting seamlessly into chic, contemporary, or transitional interiors Combines high-end materials and timeless design, creating a centerpiece of elegance and utility
Features
| Storage | Yes |
|---|---|
| Leather | Yes |
Additional information
| Weight | 149.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 18.5 in |
SWANN'S ID
000005287700
Related Products
Charleston Charleston Rectangle Cocktail Table
| Weight | 60.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.00 × 56.00 × 18.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Charleston |
| Color | Brown |
| Features | Resin, Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
Lido Round Cocktail Table
Michaelangelo 36″ Nesting Coffee Table with White Marble Top
Breton 64″ Hexagonal Coffee Table with Lava Marble Top with Dark Mango Base
Moab 35″ Coffee Table in Oxidized Copper
| Dimensions | 35 × 35 × 17.5 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Black, Gold |
| Features | Metal |
| Style | Modern, Rustic |
Liz Coffee Table – Large
| Dimensions | 30 × 54 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Oliver Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century Modern |
Segment Coffee Table Jetty Black
| Dimensions | 35.5 × 35.5 × 13 in |
|---|---|
| Brand | Moe’s Home Collection |
| Color | Black, White |
| Features | Stone |
| Style | Modern |
Cashel Coffee Table
Jada Coffee Table
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Made Goods Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
SKU:
SCH-175789
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Gabby, Gold, Leather, Storage
