Windsor Counter Height Chair Mallard Green CLH4013-745
Call for Price
Available on backorder
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Oak Veneer | Yes |
|---|---|
| Unique Blend Of Classic Styles And Aged Finishes | Yes |
| Cast Iron Finished Hardware | Yes |
| Width | 21 |
| Depth | 22 |
| Height | 37 |
| Finish | Mallard Green |
| Material | Select Hardwoods |
| Hardware | Cast Iron |
Additional information
| Dimensions | 22 × 21 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Mallard Green |
| Style | Country |
| Collection | CLH4013 Vintage Market DR |
SWANN'S ID
Related Products
Lattice Panel Bed Queen
| Dimensions | 85 × 63 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Complete Katie Panel Bed
Call for Price
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood |
Azalea End Table
| Dimensions | 26 × 26 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Melrose Nightstand
Melrose Dresser
Windsor Side Chair
| Dimensions | 23.5 × 23 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Modern |
Monteverdi Barstool (Set of 2) in Sun-Bleached Cypress
| Dimensions | 16 × 16 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
SKU:
CLH4013-745
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Country Living, Gray, Legacy Classic Furniture, Mallard Green
