D9.5×17″ Vase
$469.99 $235.00
2 in stock
Description
The Design
This metal vase has an intriguing Patina finish to achieve the look of an aged artifact. Sitting on a pedestal, the medium vase features a tapered round body and wide opening. The vase makes for a stunning display in a living room or dining room.
Specification
Measurement:9.45×9.45×16.93(Inches)
Weight:6.27lbs.
Product Details
100% Aluminum
Additional information
| Weight | 6.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.45 × 9.45 × 16.93 in |
SWANN'S ID
000003704790
Related Products
Magnus Bowls -Set 2
| Dimensions | 14 × 6 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Vihaan Sculpture
| Dimensions | 18 × 13 × 16 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Quartz |
Luana Bowl
| Weight | 9.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 8 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Features | Glass |
Adonis Vase, Tall
| Dimensions | 2.8 × 11.5 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Harp & Finial |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |

