D7x10.5″ Pillar Holder
$189.99 $95.00
Description
The Design
This metal pillar holder has a timeworn patina finish that compliments the traditional pedestal and square base design perfectly. Place this pillar holder on a dining table, mantel or console table for a handsome display. When paired with medium round pillar candles, the holder reaches its full functional and style potential.
Specification
Measurement:6.69×6.69×10.63(Inches)
Weight:3.08lbs.
Product Details
100% Aluminum
Additional information
| Weight | 3.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.69 × 6.69 × 10.63 in |
SWANN'S ID
000003704810
Related Products
Laguna Planters -Set 2
| Dimensions | 13.5 × 2.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Yellow |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Magnus Bowls -Set 2
| Dimensions | 14 × 6 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Dillinger Bull Sculpture
| Weight | 2.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 4 × 15 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Bronze |
| Style | Transitional |
| Features | Polyresin |
Luana Bowl
| Weight | 9.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 8 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Features | Glass |
PLAJ088M Porcelain Ping Floral Square Tissue Box
| Dimensions | 5.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | East Enterprises |
| Color | Pink, White |
| Style | Transitional |
| Features | Porcelain |
Stone Mushroom Garden Accent 20″H
| Dimensions | 14.25 × 14.25 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Melrose International |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Adonis Vase, Tall
| Dimensions | 2.8 × 11.5 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Harp & Finial |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
8x7x9″ Terracotta Vase
| Weight | 3.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 8.1 × 8.7 in |
| Brand | A&B Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Features | Clay |

