The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Performance Plateau Sand Multi Pouf
$179.99 $90.00
1 in stock
Description
In the Performance Plateau Sand Multi Pouf, casual comfort meets understated style. With a soft, textured fabric in a neutral mix of brown, grey, and white, this 24-inch square pouf blends seamlessly into transitional interiors while offering versatile functionality. Perfect as a footrest, casual seat, or accent piece, its low 12-inch profile and durable performance fabric make it a practical addition to your living space.
Additional information
| Dimensions | 24 × 24 × 12 in |
|---|
SWANN'S ID
000003929190
Related Products
Mandalay Ottoman
| Brand | Furniture Classics |
|---|---|
| Color | Beige, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Coastal, Cottage |
Gidget Ottoman
| Dimensions | 20 × 20 × 20.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Julian Ottoman – Special Order
| Dimensions | 19 × 19 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Endurance Chestnut Leather Ottoman
| Dimensions | 24 × 38 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Adelaide Bed
$2,160.00
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Bed Size | Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic, Transitional |
| Features | Wood |
Bristol Solid Wood Rectangle Console Table
| Dimensions | 18 × 72 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Odette Console Table
| Dimensions | 15.75 × 41.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Carlo 18″ Square Ottoman
| Dimensions | 18 × 18 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Modern |
Chunky Loop Rug Ivory
– $1,350.00Price range: through $1,350.00
| Dimensions | N/A |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Rug Size | 10X14, 2×3, 5×8, 8×10, 9×12 |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Fabric |
Olisa Natural Ottoman, Rowann Pearl
Soccerball Stool
| Dimensions | 22 × 22 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Sarreid |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |
Emerson Ottoman
| Dimensions | 18 × 23.5 × 19.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Green |
| Features | Customizable, Fabric, Metal |
| Style | Traditional |
June Ottoman
| Dimensions | 24 × 28 × 20.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Blue, Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Wicker, Wood |
| Style | Cottage, Traditional |
Curved Ottoman
| Dimensions | 20.5 × 20.5 × 19 in |
|---|---|
| Brand | John Richards Company |
| Color | Black, Brown, White |
| Features | Leather |
| Style | Contemporary |

