Square Coffee Table With Plinth Base
$3,759.99 $1,880.00
Description
Square coffee table with plinth base and hidden wheels, has a “rustic” warm brown finish, subtle visual distressing, and hand-rubbed finish on Mappa burl veneer.
Additional information
| Weight | 134 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 15 in |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
SWANN'S ID
OHF 0980-22
Related Products
CommMarket Commerce & Market Carved Chest Cocktail Table
Nova Round Cocktail Table
| Dimensions | 52 × 52 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Theodore Alexander |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Lido Round Cocktail Table
Breton 64″ Hexagonal Coffee Table with Lava Marble Top with Dark Mango Base
Vista 36″ Coffee Table with Lava Marble and Dark Oak Base
Segment Coffee Table Jetty Black
| Dimensions | 35.5 × 35.5 × 13 in |
|---|---|
| Brand | Moe’s Home Collection |
| Color | Black, White |
| Features | Stone |
| Style | Modern |
Auberon Burl Coffee Table
| Dimensions | 32 × 62 × 1612 in |
|---|---|
| Brand | M Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Jada Coffee Table
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Made Goods Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Harlow Soft Rectangle Coffee Table
| Dimensions | 28.75 × 52 × 16.75 in |
|---|---|
| Brand | M Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
