The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Provence Upholstered King Bed
$2,398.00 $1,199.00
Description
The Provence Upholstered Bed by Aspenhome brings timeless elegance and relaxed comfort to your bedroom with its beautifully crafted design, shown in a light weathered Patine finish on Acacia veneers with a soft upholstered headboard for a warm, inviting feel. Part of the Provence Collection, this bed features graceful curves and charming floral-inspired hardware details that blend effortlessly with a variety of home décor styles. Available in multiple sizes, the Provence Upholstered Bed can be customized to fit your space perfectly. Order yours today at Swann’s Furniture in Tyler, Texas.
Additional information
| Dimensions | 92 × 80 × 60 in |
|---|
SWANN'S ID
P4420290
Related Products
Complete Katie Panel Bed
$1,370.00
| Brand | Legacy Classic Furniture |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood |
Vineyard Row Panel Bed
– $2,500.00Price range: through $2,500.00
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
San Marino King Bed in Raw Walnut
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86.5 × 91 × 48 in |
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Chelsea Upholstered Bed Black Shiny
Call for Price
| Brand | Bramble |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Black, Grey |
| Style | Antique, Traditional |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Doheney Bed
$1,420.00 – $1,615.00Price range: $1,420.00 through $1,615.00
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Upholstered |
Dylan King Bed
| Dimensions | 87.75 × 83 × 46 in |
|---|---|
| Brand | M Furnishings |
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered |
| Style | Contemporary, Modern |
Prado Panel Bed King
| Dimensions | 95 × 83.75 × 59 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Bayonne Fabric Panel Bed King
| Dimensions | 89.13 × 82.25 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Modern, Traditional |
Toulouse King Bed Black
Banyon Bay King Panel Bed
SKU:
I222-425-1 / I222-406-1 / I222-407-1
Categories: Bedroom, Beds
Tags: Aspen Home, Featured Products

