Porcelain Pomegranate Floral
$789.99 $395.00
Description
PORCELAIN POMEGRANATE FLORAL
TEMPLE JAR LAMP
29″ HIGH 18″ WIDE
LAMP BODY HEIGHT: 18″
LAMP BASE WIDTH AND DEPTH: 7.5″ X7.5″
3 WAY SOCKET, MAXIMUM 150W LED, UL LISTED
SHADE CODE: EC/18EPHOW
EUROPEAN EMPIRE ENGLISH PLEAT
SOFT SHADE 12X18X12″ OFF WHITE
Additional information
| Dimensions | 18 × 29 in |
|---|---|
| Brand | East Enterprises |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Porcelain |
SWANN'S ID
ENT LPSL0816E
Related Products
Midnight Landscape Table Lamp
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Features | Ceramic |
| Style | Transitional |
28.25 Inch Black & Antique Brass Metal Lamp w/White Shade
| Dimensions | 17 × 17 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | K&K Interiors |
| Color | Black, Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Traditional |
Selim Buffet Lamp
| Dimensions | 10 × 10 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Exemplar Table Lamp
| Dimensions | 17 × 17 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Grey |
| Features | Ceramic |
| Style | Traditional |

