Lithos Vase-Tallest
$269.99 $135.00
1 in stock
Description
Light-catching crisp, irregular ridges accentuate the three organic shapes of the Lithos collection. The original pieces used for making the molds were hand-crafted by Portuguese artisans. Portuguese ceramic.
Additional information
| Dimensions | 8 × 8 × 20 in |
|---|
SWANN'S ID
000002832900
Related Products
Propeller Sculptures Set of 2
| Brand | Uttermost |
|---|---|
| Color | Black, Grey |
| Features | Metal |
| Style | Coastal |
Flaxen Scroll Shadow Box
Set of 3 White Ceramic Basket Weave Vases
| Brand | K&K Interiors |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Ceramic |
| Style | Cottage, Farmhouse |
Stacking Decanter
| Dimensions | 5 × 5 × 8.75 in |
|---|---|
| Brand | Global Views |
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Traditional |
Bamboo Mirror-Bronze
| Dimensions | 2 × 35 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Global Views |
| Color | Brown |
| Features | Glass |
| Style | Transitional |
Clear Ring Flower Vase
| Dimensions | 5.25 × 5.25 × 9.75 in |
|---|---|
| Brand | Global Views |
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Transitional |

