The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
D4.7×9″ Audrey Glass Candlestick, Medium
$79.99 $40.00
1 in stock
Description
The Design
With elegant simplicity, the medium-sized Audrey Glass Candleholder brings a delicate sparkle to a variety of settings. Place alone on a side table for a modern, minimalist look or create an elegant tablescape by combining multiple candlesticks with flowers and greenery. Its stunning simplicity gives this candlestick the versatility to complement any room decor.
Specification
Measurement:4.7×4.7×9.3(Inches)
Weight:2lbs.
The Features
Simple and elegant design to complement any style of room
Product Details
100% Glass
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 4.7 × 9.3 in |
SWANN'S ID
000003704360
Related Products
Laguna Planters -Set 2
| Dimensions | 13.5 × 2.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Yellow |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Dillinger Bull Sculpture
| Weight | 2.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 4 × 15 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Bronze |
| Style | Transitional |
| Features | Polyresin |
Cason Candleholder
| Weight | 11.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 11.5 × 12 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Quartz Sand |
Luana Bowl
| Weight | 9.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 8 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Features | Glass |
Lisbon Trays -Set 2
| Weight | 4.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 14 × 3 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Fabric |
PLAJ088M Porcelain Ping Floral Square Tissue Box
| Dimensions | 5.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | East Enterprises |
| Color | Pink, White |
| Style | Transitional |
| Features | Porcelain |
8x6x10″ Terracotta Vase
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 8.3 × 9.8 in |
| Brand | A&B Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Features | Clay |
8x7x9″ Terracotta Vase
| Weight | 3.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 8.1 × 8.7 in |
| Brand | A&B Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Features | Clay |

