The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
D5x7″ Audrey Glass Candlestick, Small
$59.99 $30.00
1 in stock
Description
The Design
With elegant simplicity, the small Audrey Glass Candlestick brings a delicate sparkle to a variety of settings. Place alone on a side table for a modern, minimalist look or create an elegant by combining multiple candlesticks with flowers and greenery. Its stunning simplicity gives this candlestick the versatility to complement any room decor.
Specification
Measurement:4.7×4.7×7.1(Inches)
Weight:1.7lbs.
The Features
Elegant,curving look
Product Details
100% Glass
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 4.7 × 7.1 in |
SWANN'S ID
000003704340
Related Products
Jacks Art -Set 3
| Dimensions | 13 × 9 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Gold |
| Style | Transitional |
| Features | Metal |
Egno Planters -Set 2
| Weight | 7.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 8.5 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Laguna Planters -Set 2
| Dimensions | 13.5 × 2.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Yellow |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Vihaan Sculpture
| Dimensions | 18 × 13 × 16 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Quartz |
Dillinger Bull Sculpture
| Weight | 2.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 4 × 15 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Bronze |
| Style | Transitional |
| Features | Polyresin |
Cason Candleholder
| Weight | 11.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.5 × 11.5 × 12 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Quartz Sand |
Lisbon Trays -Set 2
| Weight | 4.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 14 × 3 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Fabric |
Stone Mushroom Garden Accent 20″H
| Dimensions | 14.25 × 14.25 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Melrose International |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Adonis Vase, Tall
| Dimensions | 2.8 × 11.5 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Harp & Finial |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
8x7x9″ Terracotta Vase
| Weight | 3.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 8.1 × 8.7 in |
| Brand | A&B Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Features | Clay |

