The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Billings Desk
$7,579.99 $3,790.00
Description
The Billings Desk offers a 68-inch width and ample surface area for work, writing, or display. Constructed from rich brown wood, multiple drawers provide practical organized storage for daily essentials. With detailed molding, a stately silhouette, and a warm wood tone, this piece embodies classic sophistication. The Billings is as functional as it is beautiful, and serves as a timeless anchor for any home office or study.
Additional information
| Dimensions | 28 × 68 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Hickory White |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
SWANN'S ID
HICKW 603-50
Related Products
CommMarket Commerce & Market Beam Desk
| Weight | 73.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.00 × 60.00 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | CommMarket |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Casual |
Diplomat Writing Desk
Prescott Desk
Rutledge Demilune Chest
Samarkand Burl Chest
Beveled Desk
| Dimensions | 28 × 54.25 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | Wildwood |
| Color | Gold, White |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Transitional |

