Lois Swivel Glider Chair (29W) 4256-05SG
$5,249.99 $2,625.00
Available on backorder
Description
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Glider | Yes |
Product Details
| Outside Dimensions | 29W x 37D x 37H |
|---|---|
| Inside Dimensions | 22.5W x 19.5D |
| Seat | 20.5H |
| Arm | 24H |
| Seat Cushion | Hallmark Seat |
| Back Cushion | Fiber Back |
| Com | Plain: 8.50 yds, Repeat of 2-14″: 10.75 yds, Repeat of 15-27″: 11.50 yds |
| Weight | 70 lbs. |
Additional information
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 29 × 37 in |
SWANN'S ID
000005135280
Related Products
CC Club Chair w/ Faux Croc
Paula Deen Accent Chair
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 44 in |
| Brand | Craftmaster Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Cottage, Traditional |
Tribeca Arm Chair
| Dimensions | 27 × 23 × 35.38 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Metal, Upholstered |
| Style | Casual |
Novae Stationary Chair
| Dimensions | 33 × 30 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Spencer Swivel Chair
Kyler 3-Way Lounger
| Dimensions | 2112 × 21 × 2012 in |
|---|---|
| Brand | Bradington-Young |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |

