The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Berlin 3-Way Recliner
$7,598.00 $3,799.00
2 in stock
Description
MotionCraft products have been Made in the USA for over forty years by North Carolina craftsmen dedicated to producing quality upholstered, functional seating. We are America’s leading manufacturer of “functional motion that doesn’t look like motion seating.” MotionCraft… quality and styling you can depend on!
Additional information
| Dimensions | 37 × 41 × 45 in |
|---|
SWANN'S ID
000005139780
Related Products
Score Leather Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Carissa Power Swivel Glide Recliner
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Glider, Reclining Furniture |
| Style | Traditional, Transitional |
MS Oberon Zero Gravity Recliner with Power Headrest
| Weight | 137.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.50 × 42.00 × 42.50 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | MS |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, Reclining, Zero Gravity |
| Style | Casual |
Thomas Wall-Hugger Recliner w/Articulating Headrest
| Weight | 143.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.00 × 30.00 × 41.00 in |
| Brand | Bradington-Young |
| Features | Living Room, Recliners, Reclining |
| Style | Traditional |
Luke Manual Recliner
Henley Swivel Recliner
Ghent Power Recliner w/ Articulating Headrest
| Dimensions | 39 × 34 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Hancock & Moore |
| Color | Beige, Brown |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Recline, Recline, Wood |
| Style | Transitional |
Harley Swivel Recliner
| Dimensions | 41 × 30.5 × 38.25 in |
|---|---|
| Brand | Hancock & Moore |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |
Recliner L45SAMMX
| Dimensions | 39 × 35 × 45 in |
|---|---|
| Brand | Motioncraft |
| Color | Yellow |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Regalia 3-Way Recliner
| Dimensions | 41 × 36 × 46 in |
|---|---|
| Brand | Motioncraft |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Traditional |
Tight Back Recliner
| Dimensions | 39 × 37 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Motioncraft |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Nailheads, Recline, Wood |
| Style | Modern |
Oakridge Recliner
| Dimensions | 42 × 42.5 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Green |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Danica Recliner
| Dimensions | 43 × 35 × 42 in |
|---|---|
| Brand | King Hickory |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Magic Large Manual Recliner and Ottoman with Cross Base
| Dimensions | 33.07 × 35.83 × 40.16 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Beige |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Leather |




