The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Amelia Dining Table
$5,898.00 $2,949.00
1 in stock
Description
Dining tables are meant to be places where memories are made. The Amelia dining table, constructed from pine and featuring a Sage finish on the base is a generational gathering point for any home.
Additional information
| Dimensions | 37 × 82 × 31 in |
|---|
SWANN'S ID
000003664920
Related Products
Serenity Round Dining Table
Whitlock Dining Table – Natural
| Weight | 120.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 86 × 30 in |
| Brand | Gabby |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse |
Adams Round Dining Table – Dark
| Weight | 96.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30.5 in |
| Brand | Gabby |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse |
Baldrick Extension Dining Table – Warm Honey
| Dimensions | 39 × 96 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic, Vintage |
Victory Oak Jupe II Dining Table
| Dimensions | 72 × 72 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Theodore Alexander |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional, Vintage |
Arleth 82″ Gathering Table
| Dimensions | 30 × 82 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Nimes 120″ Dining Table Vintage Java
| Dimensions | 44 × 120 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
Soccerball Stool
| Dimensions | 22 × 22 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Sarreid |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |
Server Side Table
Grey Leather Shagreen Box On Stand
Croco Embossed Leather Stool,Tan Tessoro
| Dimensions | 18 × 18 × 19.5 in |
|---|---|
| Brand | Sarreid |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Contemporary |
