The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
French Country Sideboard, Old Pine Stain
$6,939.99 $3,470.00
1 in stock
Description
The Pine species of wood has lent itself to some exacting shaped details. Three doors show raised panels. Shaped legs. Three removable shelves inside.
Additional information
| Dimensions | 19 × 87 × 34 in |
|---|
SWANN'S ID
000002908580
Related Products
Charleston Charleston Two-Door Chest
| Weight | 154.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.00 × 44.25 × 36.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Charleston |
| Color | Black |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
CommMarket Commerce & Market Accent Table
| Weight | 59.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.00 × 20.00 × 24.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | CommMarket |
| Color | Beige, Cream |
| Features | Resin |
| Style | Casual |
Habitat Accent Stool, Blue
| Dimensions | 16 × 16 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Features | Wood |
| Style | Coastal |
Accent Chest
Swell Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Oak Clover Accent Table
| Dimensions | 23 × 2412 × 27 in |
|---|---|
| Brand | Theodore Alexander |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional, Vintage |
D’Orsay 79″ Upholstered Bench in Brown Leather
Essex Leeds 53″ Bench in Antique Whiskey Leather
22″ Panda Stone Marble Accent Table, Multi
| Dimensions | 22 × 22 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Marble |
| Style | Modern |
19″ Cantor Champagne Stool
| Dimensions | 19 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Croco Embossed Leather Stool,Tan Tessoro
| Dimensions | 18 × 18 × 19.5 in |
|---|---|
| Brand | Sarreid |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Contemporary |
