The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Drum & Fife Lamp Table, Aged Wht Marble
$1,798.00 $899.00
2 in stock
Description
The Drum & Fife Lamp Table by Sarreid Furniture presents a classic design with a transitional flair, perfect for adding timeless charm to any space. It features a durable iron base in an old iron finish with antique brass details, supporting an elegant aged white marble top. Measuring 24 inches in diameter and 29 inches in height, this table balances sturdy construction with refined style. Its versatile grey transitional look makes it ideal for pairing with various interior decors, from traditional to transitional settings. Available to order through Swannís Furniture and Design in Tyler, Texas.
Additional information
| Dimensions | 24 × 24 × 29 in |
|---|
SWANN'S ID
000004689350
Related Products
Komen Susan G. Komen Eternal Chest
Charleston Charleston Two-Door Chest
| Weight | 154.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.00 × 44.25 × 36.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Charleston |
| Color | Black |
| Features | Wood, Wood Veneer |
| Style | Traditional |
CommMarket Commerce & Market Accent Table
| Weight | 59.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.00 × 20.00 × 24.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | CommMarket |
| Color | Beige, Cream |
| Features | Resin |
| Style | Casual |
Rosston Accent Table
Habitat Accent Stool, Blue
| Dimensions | 16 × 16 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Features | Wood |
| Style | Coastal |
Accent Chest
New York 54″ Bench in Brown Cowhide Leather and Iron
D’Orsay 79″ Upholstered Bench in Brown Leather
Essex Leeds 53″ Bench in Antique Whiskey Leather
22″ Panda Stone Marble Accent Table, Multi
| Dimensions | 22 × 22 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Marble |
| Style | Modern |
Grey Leather Shagreen Box On Stand
Croco Embossed Leather Stool,Tan Tessoro
| Dimensions | 18 × 18 × 19.5 in |
|---|---|
| Brand | Sarreid |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Contemporary |
