Bryce Swivel Glider (29W) 4205-05SG
$3,998.00 $1,999.00
Available on backorder
Description
Features
| Swivel | Yes |
|---|---|
| Glider | Yes |
Product Details
| Seat | 19.5H |
|---|---|
| Arm | 23.5H |
| Back Rail Height | 33H |
| Seat Cushion | Mayfair Seat |
| Back Cushion | Fiber Luxe Back |
| Com | Plain: 8.50 yds, Repeat of 2-14″: 10.75 yds, Repeat of 15-27″: 11.50 yds |
| Weight | 65 lbs. |
| Outside Dimensions | 29W x 38D x 36H |
| Inside Dimensions | 22W x 21D |
Additional information
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 29 × 36 in |
SWANN'S ID
000005135260
Related Products
Novae Chair
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 30 × 42.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
CC Club Chair w/ Faux Croc
Paula Deen P037510BD Chair
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 31 × 46 in |
| Brand | Craftmaster Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Paula Deen Accent Chair
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 44 in |
| Brand | Craftmaster Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Cottage, Traditional |
Nova Swivel Chair
| Dimensions | 35 × 31 × 3112 in |
|---|---|
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Modern |
Daxton Swivel Chair
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 36 in |
| Brand | Sam Moore |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Novae Stationary Chair
| Dimensions | 33 × 30 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Samuel Chair
| Dimensions | 37 × 28.5 × 34 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Franz Chair
| Dimensions | 36 × 32 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | CR Laine |
| Color | Brown, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |

