D10x10″ Decorative Vase
$229.99 $115.00
1 in stock
Description
The Design
The curves and pedestal on this decorative patina vase lends an Old World feel to your living or dining room.It’s constructed of 100% metal and finished in patina for an aged look.This vase is a timeless choice for any of your centerpiece needs.Place it on a dining room table,mantel,or console table.
Specification
Measurement:9.84×9.84×9.84(Inches)
Weight:3.52lbs.
Product Details
100% Aluminum
Additional information
| Weight | 3.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.84 × 9.84 × 9.8 in |
SWANN'S ID
000003704760
Related Products
Jacks Art -Set 3
| Dimensions | 13 × 9 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Gold |
| Style | Transitional |
| Features | Metal |
Laguna Planters -Set 2
| Dimensions | 13.5 × 2.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Yellow |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Magnus Bowls -Set 2
| Dimensions | 14 × 6 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Vihaan Sculpture
| Dimensions | 18 × 13 × 16 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Quartz |
Dillinger Bull Sculpture
| Weight | 2.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 4 × 15 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Bronze |
| Style | Transitional |
| Features | Polyresin |
PLAJ088M Porcelain Ping Floral Square Tissue Box
| Dimensions | 5.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | East Enterprises |
| Color | Pink, White |
| Style | Transitional |
| Features | Porcelain |
Adonis Vase, Tall
| Dimensions | 2.8 × 11.5 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Harp & Finial |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
8x6x10″ Terracotta Vase
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 8.3 × 9.8 in |
| Brand | A&B Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Features | Clay |
8x7x9″ Terracotta Vase
| Weight | 3.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 8.1 × 8.7 in |
| Brand | A&B Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Features | Clay |

