Bird Gold and White Statue
$259.99 $130.00
Description
Dimensions and Measurements
Extension: 2.50
Height: 12.5
Length: 2.5
Weight: 7.00
Width: 14
Features:
• Due to the production process, each piece is unique and no two are exactly alike.
• Abstract origami bird statue has a gold metal finish that rests upon a natural white marble rectangular block base.
• Decorative table top statue is intended for indoor use.
• This statue is composed out of iron metal and natural marble stone.
• Statue is 15″H.
• Commercial Usage: Residential
• Due to lighting and monitor differences, actual colors and finishes may vary slightly from what appears online.
Material: Iron/Natural Marble
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 14 × 12.5 in |
SWANN'S ID
000004287050
Related Products
Jacks Art -Set 3
| Dimensions | 13 × 9 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Gold |
| Style | Transitional |
| Features | Metal |
Laguna Planters -Set 2
| Dimensions | 13.5 × 2.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | Yellow |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Vihaan Sculpture
| Dimensions | 18 × 13 × 16 in |
|---|---|
| Brand | The Import Collection |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Features | Quartz |
Luana Bowl
| Weight | 9.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 8 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Features | Glass |
Lisbon Trays -Set 2
| Weight | 4.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 14 × 3 in |
| Brand | The Import Collection |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Fabric |
PLAJ088M Porcelain Ping Floral Square Tissue Box
| Dimensions | 5.5 × 8 in |
|---|---|
| Brand | East Enterprises |
| Color | Pink, White |
| Style | Transitional |
| Features | Porcelain |
Stone Mushroom Garden Accent 20″H
| Dimensions | 14.25 × 14.25 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Melrose International |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
Adonis Vase, Tall
| Dimensions | 2.8 × 11.5 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Harp & Finial |
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Ceramic |
8x6x10″ Terracotta Vase
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 8.3 × 9.8 in |
| Brand | A&B Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Features | Clay |

