Furls Of White Buffet Lamp
$1,969.99 $985.00
Description
The Furls of White Buffet Lamp is a gorgeous piece that introduces a stylish sense of motion to a space. Ethereal streaks of white travel across a curled piece of clear mouth-blown glass. Iron hardware in a Polished Nickel finish and a square base of natural alabaster stone complete the look.
SWANN'S ID
JOH JRL-9934
Related Products
Midnight Landscape Table Lamp
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Features | Ceramic |
| Style | Transitional |
Selim Buffet Lamp
| Dimensions | 10 × 10 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary |
Exemplar Table Lamp
| Dimensions | 17 × 17 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Grey |
| Features | Ceramic |
| Style | Traditional |
