Warwick Upholstered Rolling Dining Chair
$1,199.99 $600.00
Description
Experience effortless style and comfort with the Warwick Upholstered Dining Chair. Crafted with soft polyester fabric, sloped arms, and discreet casters, it offers a smooth glide and cozy seating experience. A perfect balance of classic charm and modern convenience. Available in Gray and Oatmeal.
Additional information
| Dimensions | 26 × 23 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
SWANN'S ID
Related Products
DV Aubry 14×26
| Dimensions | 26 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey, Multicolored |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary |
TC Kalen Throw Natural/Ivory
| Dimensions | 50 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Cottage |
Cypress Teak Root End Table
| Dimensions | 24 × 24 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Performance Prism Blue Pillow
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Indoor/Outdoor Sonora Rug
– $855.00Price range: through $855.00
| Dimensions | N/A |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Rug Size | 2’6×8, 2×3, 5×8, 8×10 |
| Color | Black, White |
| Style | Eclectic |
| Features | Fabric |
Adelaide Bed
$2,160.00
| Brand | Classic Home |
|---|---|
| Bed Size | Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic, Transitional |
| Features | Wood |
Bristol Solid Wood Rectangle Console Table
| Dimensions | 18 × 72 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Odette Console Table
| Dimensions | 15.75 × 41.5 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Arleth 82″ Gathering Table
| Dimensions | 30 × 82 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
