Go Around It Side Table
$3,479.99 $1,740.00
Description
Artful and alluring, this round side table creates unexpected moments of color, pattern, and reflection. A tabletop and two shelves in Tuxedo Black appear to float within clear acrylic posts for a look that stirs interest, without imposing. Adding to its allure, the center and bottom shelves are mirrored to give a glimpse of Silk Road, original artwork by Iris Feng, digitally rendered and hand-applied beneath the shelf above. Metal trim in Whisper of Gold lends a shimmering accent.
SWANN'S ID
SCH CLA-020-413
Related Products
CommMarket Commerce & Market Accent Table
| Weight | 59.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.00 × 20.00 × 24.00 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | CommMarket |
| Color | Beige, Cream |
| Features | Resin |
| Style | Casual |
Habitat Accent Stool, Blue
| Dimensions | 16 × 16 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Features | Wood |
| Style | Coastal |
Accent Chest
Elsa Cabinet
Swell Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
D’Orsay 79″ Upholstered Bench in Brown Leather
Essex Leeds 53″ Bench in Antique Whiskey Leather
22″ Panda Stone Marble Accent Table, Multi
| Dimensions | 22 × 22 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Marble |
| Style | Modern |
20″ Nivine Acrylic Accent Table
| Dimensions | 20 × 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Sagebrook Home |
| Color | White |
| Features | Glass |
| Style | Modern |
Grey Leather Shagreen Box On Stand
Croco Embossed Leather Stool,Tan Tessoro
| Dimensions | 18 × 18 × 19.5 in |
|---|---|
| Brand | Sarreid |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Contemporary |
