The Memorial Day Sale is Here! Enjoy FREE Local Delivery + Save 50% OFF Suggested Retail
Berlin 3-Way Recliner
$7,598.00 $3,799.00
2 in stock
Description
MotionCraft products have been Made in the USA for over forty years by North Carolina craftsmen dedicated to producing quality upholstered, functional seating. We are America’s leading manufacturer of “functional motion that doesn’t look like motion seating.” MotionCraft… quality and styling you can depend on!
Additional information
| Dimensions | 37 × 41 × 45 in |
|---|
SWANN'S ID
000005139780
Related Products
RC Rylea PWR Swivel Glider Recliner
| Weight | 128.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.00 × 30.00 × 41.50 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Reclining, Swivel |
| Style | Traditional |
Luke Manual Recliner
Royal High Leg Recliner
| Dimensions | 49 × 36 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Hancock & Moore |
| Color | Balck |
| Features | Leather, Nailheads, Recline, Wood |
| Style | Traditional |
Ghent Power Recliner w/ Articulating Headrest
| Dimensions | 39 × 34 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Hancock & Moore |
| Color | Beige, Brown |
| Features | Leather, Power Headrest, Power Recline, Recline, Wood |
| Style | Transitional |
Lillian Power Modern Styled Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 36 × 30 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Gliding, Power Recline, Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
Regalia 3-Way Recliner
| Dimensions | 41 × 36 × 46 in |
|---|---|
| Brand | Motioncraft |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Recline |
| Style | Traditional |
Tight Back Recliner
| Dimensions | 39 × 37 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Motioncraft |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Nailheads, Recline, Wood |
| Style | Modern |
Hannah Recliner
| Dimensions | 38 × 31 × 42 in |
|---|---|
| Brand | King Hickory |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
| Style | Transitional |
Danica Recliner
| Dimensions | 43 × 35 × 42 in |
|---|---|
| Brand | King Hickory |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |



