Nova Dining Arm Chair
$1,199.00 $599.50
2 in stock
Description
Seen here in our Dusk finish with tapered oak leg, the NOVA dining Arm Chair is a classic with hand-carved oak and a parquetry design. Striving for functionality, this upholstered seat is constructed with a top and mid rail bar joined by stretchers.
Additional information
| Dimensions | 23 × 2112 × 3714 in |
|---|
SWANN'S ID
000003563050
Related Products
Prado Bench
| Dimensions | 18 × 18 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt |
| Color | Silver, White |
| Features | Fabric, Metal, Upholstered |
| Style | Modern |
Copenhagen 18″ Dining Chair in Black Buffalo Leather and Iron
Victory Oak Ladderback Side Chair
Nimes 18″ Dining Chair Vintage Brown
| Dimensions | 19 × 18.75 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Home Trends & Design |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional |
